Hayatları Koruyoruz 

Kurumsal

HAKKIMIZDA

1997’de, Ankara’da kurulan ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş, halen Savunma Sanayi Elektronik Harp ve Karşı Tedbir Sistemleri, Elektronik Güvenlik ve Haberleşme Sistemleri, Elektronik Komponent Tedarik ve Dağıtımı, ve Mobil Takip Sistemleri  alanlarında tasarım, üretim ve pazarlama faaliyetleri yapmaktadır.

Faaliyet Alanlarımız

  • ATEL Ar-Ge Merkezi: Elektronik Harp Sistemleri, RF Karıştırma / Köreltme Sistemleri, Konum Tabanlı Takip Sistemleri, Telemetri ve Kontrol Sistemleri alanlarında savunma sanayi şirketleri için sistem ve alt sistem geliştirilmesi.
  • Savunma Sanayi;Savunma Sanayi alanında; gelişmiş teknolojilerin ışığında, iyi eğitilmiş kadrosuyla, dünya çapında rekabete açık, teknolojik üstünlüğü olan ürünleri tasarlayarak üreten, ülkemizin savunmasına katkı sağlayan %100 yerli, milli bir teknoloji şirketidir. Konularında uzman ekiplerinin, uzun yıllara dayanan bilgi birikiminin ve sahip olduğu yoğun iş deneyiminin sentezini, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketlere ürün ve hizmet olarak sunmaktadır.
  • Elektronik Güvenlik ve Haberleşme Sistemleri : Telsiz Haberleşme ve Erken Uyarı – Acil Durum Çözümleri:Erken uyarı alarm, siren ve acil durum bildirim sistemlerinin (sabit ve mobil) tasarımı ve uygulaması. Limanlarda, Hava alanlarında, fabrikalarda, enerji santrallerinde, barajlarda, sınırlarda, kampüslerde ve benzeri büyük ve küçük ölçekli tesislerde kullanılmaktadır.
  • Elektronik Komponent Tedarik ve Dağıtımı; Savunma sanayine yönelik kritik komponentlerin tedarik ve dağıtım hizmeti, elektronik kart üretimi.
  • Mobil Takip Sistemleri; RFID ve GPS tabanlı kişi, araç, emtia takip uygulamaları ve IoT çözümleri.

Özellikle 2000’li yıllarda başlayan RF Karıştırma / Köreltme Sistemleri konusundaki Ar-Ge çalışmalarını yine kendi bünyesinde katma değerli ürünlere dönüştürerek, 2007 yılında Savunma Sanayinin kullanımına sunmuş, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında önemli başarılar elde etmiştir.

ATEL, geliştirdiği teknolojileri projelerine dâhil ederek, iç ve dış pazarlarda saygın müşterilerine doğru, verimli ve sonuç odaklı ürünleri sunmak amacıyla üzerinde çalıştığı her projeye değer katmayı ve mükemmele ulaşmayı hedeflemiştir. Genel Müdürlüğü Ankara’da bulunan ATEL, deneyimli personeli ile birlikte yurtiçi ve yurtdışı yaygın iş ortağı ağı ile müşterilerine başarıyla hizmet vermektedir.

1996

Endel Elektronik Tedarik ve Satış Şirketi Kuruldu

1997

ATEL Telekomünikasyon Kuruldu

2003

Savunma Sanayi Ar-Ge Çalışmaları Başlatıldı

2005

• Üretim İzin Belgesi ve Tesis Güvenlik Belgesi Alındı

• İlk Jammer Projesine Başlandı

• Bilkent Cyberpark’da Ar-Ge Ofisi Kuruldu

2007

SSM için İlk Jammer Satışı Gerçekleştirildi

2009

Endel Elektronik ve ATEL Telekomünikasyon Birleşti SASAD Üyesi Oldu

2010

Üretim ve İdari Tesisler 2500 m²’lik Genel Müdürlük Hizmet Binasına Taşındı

2011

M2M (Mobil Takip Sistemleri) Satış Müdürlüğü Kuruldu

2012

• ATEL Teknoloji ve Sanayi A.Ş. Olarak Unvan Değişikliği Yapıldı

• Mobil Takip Sistemleri Markası A-Smart Vodafone Çözüm Ortağı Oldu

• İlk Yurt Dışı Jammer Projesi Teslim Edildi

• Hava Kuvvetleri İçin İlk Özel Üretime Başlandı

• TUBİTAK Destekli OTEKA Projesi Sonuçlandırıldı

2013

Aselsan ve TUBİTAK Yan Sanayi Belgesi Alındı

2014

Havelsan, Roketsan ve FNSS Yan Sanayi Belgesi Alındı

2015

ATEL Ar-Ge Merkezi Belgesi Alındı

2016

ATEL Ar-Ge Merkezi Açıldı

Hayatları Koruyoruz