Hayatları Koruyoruz 

Kurumsal

HAKKIMIZDA

1997’de, Ankara’da kurulan ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş, halen Savunma Sanayi Elektronik Harp ve Karşı Tedbir Sistemleri, Elektronik Güvenlik ve Haberleşme Sistemleri alanlarında tasarım, üretim ve pazarlama faaliyetleri yapmaktadır.

Faaliyet Alanlarımız

  • ATEL Ar-Ge Merkezi: Elektronik Harp Sistemleri, RF Karıştırma / Köreltme Sistemleri, Konum Tabanlı Takip Sistemleri, Kontrol Sistemleri alanlarında savunma sanayi şirketleri için sistem ve alt sistem geliştirilmesi.
  • Savunma Sanayi;Savunma Sanayi alanında; gelişmiş teknolojilerin ışığında, iyi eğitilmiş kadrosuyla, dünya çapında rekabete açık, teknolojik üstünlüğü olan ürünleri tasarlayarak üreten, ülkemizin savunmasına katkı sağlayan %100 yerli, milli bir teknoloji şirketidir. Konularında uzman ekiplerinin, uzun yıllara dayanan bilgi birikiminin ve sahip olduğu yoğun iş deneyiminin sentezini, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketlere ürün ve hizmet olarak sunmaktadır.
  • Elektronik Güvenlik ve Haberleşme Sistemleri : Telsiz Haberleşme ve Erken Uyarı – Acil Durum Çözümleri: Erken uyarı alarm, acil durum bildirim sistemlerinin (sabit ve mobil) tasarımı ve uygulaması. Petrokimya gibi kritik tesislerde ve benzeri büyük ve küçük ölçekli tesislerde kullanılmaktadır.
  • Elektronik Üretim; Elektronik kart, cihaz ve sistem üretimi yapılmaktadır.

Özellikle 2000’li yıllarda başlayan RF Karıştırma / Köreltme Sistemleri konusundaki Ar-Ge çalışmalarını yine kendi bünyesinde katma değerli ürünlere dönüştürerek, 2008 yılında Savunma Sanayinin kullanımına sunmuş, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında önemli başarılar elde etmiştir.

ATEL, geliştirdiği teknolojileri projelerine dâhil ederek, iç ve dış pazarlarda saygın müşterilerine doğru, verimli ve sonuç odaklı ürünleri sunmak amacıyla üzerinde çalıştığı her projeye değer katmayı ve mükemmele ulaşmayı hedeflemiştir. Genel Müdürlüğü Ankara’da bulunan ATEL, deneyimli personeli ile birlikte yurtiçi ve yurtdışı yaygın iş ortağı ağı ile müşterilerine başarıyla hizmet vermektedir.

1997

ATEL Telekomünikasyon Kuruldu

2003

Savunma Sanayi Ar-Ge Çalışmaları Başlatıldı

2005

• Bilkent Cyberpark’da Ar-Ge Ofisi Kuruldu

• İlk Jammer Projesine Başlandı

2008

SSM için İlk Jammer Satışı Gerçekleştirildi

2010

Üretim ve İdari Tesisler Genel Müdürlük Hizmet Binasına Taşındı

2012

• İlk Yurt Dışı Jammer Projesi Teslim Edildi

• TUBİTAK Destekli OTEKA Projesi Sonuçlandırıldı

2013

Aselsan ve TUBİTAK Yan Sanayi Belgesi Alındı

2014

Havelsan, Roketsan ve FNSS Yan Sanayi Belgesi Alındı

2015

ATEL Ar-Ge Merkezi Belgesi Alındı

2017

• Güç Yükselteci (PA) üretimine başlandı

2018

• TÜBİTAK destekli A-DRAGON Drone Savar sistemi ürünümüz göreve hazır hale geldi

• SASAD tarafından verilen 2018 yılı Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii en yüksek kişi başı satış tutarı birinciliği ( Kobi’lerde Katma Değerli Ürün) ödülü alındı

2019

• MSB’ye bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nün onaylı tedarikçisi olmaya hak kazanıldı

2020

OSSA üyesi olundu

2021

AS 9100 Rev D belgesi alındı

Hayatları Koruyoruz